Soru;

Merhaba, ben bir host firmasından sürekli domain alıyorum, ilginç isimleri seçerek ilerde satabilmek için bir yatırım yapıyorum. Ben bu domainlerimi daha kaliteli olduğunu düşündüğüm başka bir yere transfer etmeyi düşünüyorum. Bu isteğimi host firmasına bildirdim fakat kayıt kilidini kaldırmıyorlar ve bu nedenle de ben istediğim işlemi yapamıyorum. Bu host firması bana sattığı domainler üzerinde istediği gibi değişiklik yaparak, domaini geri alabilir mi? Eğer böyle bir durumla karşılaşırsam ne yapmamı önerirsiniz?

Cevap;

     Host firmaları domaini sattıktan sonra sizleri sürekli olarak müşterisi yapabilmek için belirli bir alan satarlar ve bu alanı sürekli güncellemek istediğinizde de para ödersiniz. Siz domainlerinizin parasını ödemişsiniz, domainleri kötüye kullanmadığınız sürece hiçbir şey yapılamaz. Ayrıca domain satın aldığınız yer kesinlikle sizin elinizde bu domainleri alıp tekrar başkasına satamaz. Sadece domainlerin süresi geçmişse ve yenilemezseniz kullanım hakkını kaybedersiniz ve o zaman başkasına satılabilir. Eğer host firması domainleri sizden aldıysa savcılığa müracaat ederek hakkınızı aramanızı öneririm. Ayrıca domain merkezine de gerekli şikâyette bulunabilirsiniz. Eğer bu cevaplar tatmin etmediyse iyi bir bilişim avukatı sayesinde daha sağlam bilgiler alabilirsiniz.

bilişim-hukuku-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.