Soru;

Merhaba, Anonim Şirketlerinde ortaklar arasında pay defterine kayıt yapılmak koşulu ile hisse devir işlemi yapılıyor. Bu hisse devir işleminin yapılması için ticaret odasına tescil edilme zorunluluğu bulunmakta mıdır? BAĞ-KUR kaydı için de ortaklar arasında hisse devrinin kaydı, pay defterine yapılmak zorunda mı? Bunun için de tescil gerekli midir? Borsa İstanbul’daki hisselerden senet alan kişiler, ticaret odasına tescil yaptırıyor mu? Bu konu ile ilgili hukuksal bilgiye sahip olan arkadaşlardan yardım bekliyorum, Hepinize teşekkür ederim.

Cevap;

     Anonim şirketlerde hisse senetleri hamiline, nama şeklinde esas sözleşmede belirlenir. Nama yazılı olan hisse senetlerinde pay defterine kayıt zorunludur, bu kaydın değiştirilmesi ya da devir işleminde de aynı şekilde deftere işlenmesi gerekir yoksa bir hüküm ifade etmeyecektir. Hisse senet devir işlemlerinde ticaret tescili diye bir durum söz konusu değildir. Siz sormak istediğiniz şirketin anonim şirketi olduğundan emin misiniz? Genelde bahsettiğiniz şeyler Limited şirketler için geçerlidir. Bu nedenle iyi bir şirket avukatına danışmanızın daha faydalı olacağını düşünüyorum, böylece daha net cevaplar alabilirsiniz.

şirket-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.