Soru;

Merhaba, geçtiğimiz günlerde dedemin taşıdığı çantayı çalmışlar. Dedem de bütün eşyaları bu çantanın içerisinde tutardı, nakit, kredi kartı, çekler, tapular, banka kartları gibi birçok eşyası çalındı. Biz de bu çalınan eşyaların hepsi için gerekli yerlere müracaat ettik.  Çeklerin de iptali için bankaya gittik ve bütün çeklerin iptal edilmesini talep ettik. Fakat çalınan çek bir yerde kullanılmış ve bu çek ile dolandırıcılık yapılmış. Çek dedemin üzerinde olduğu için adresimize icra tebligatı geldi. Biz iptal işlemleri yapmamıza rağmen bu çalınan çek nasıl kullanıldı? Bu durumda bizim sorumluluğumuz var mı yoksa bankanın sorumluluğunda mı?

Cevap;

     Çeki çalan kişi siz iptal ettirmeden önce kullanmış olabilir, bu durumda sorumluluk tabi ki siz de olacaktır. Eğer siz gerekli iptal işlemelerini yaptırmanıza rağmen iptal edilmemiş ise ve bu yüzden siz mağdur olduysanız sorumluluk çalıştığınız bankaya ait olacaktır. Hatta siz size gelen icrayı karşı tarafa ileterek tazminat hakkı bile kazanabilirsiniz. Çeklerin iptal edildiğine dair elinizde belge olması önemlidir, bankaya yaptığınız talebin kayıtlarda olması gerekiyor. Durum gerçekten ciddi, bundan ötürü bir icra avukatı ile görüşmeniz sizin davayı kazanabilmeniz açısından oldukça önemlidir.

ankara-icra-avukatı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.