Soru;

2 farklı senet için tarafımıza dava açılmıştı, biz de bu davaya karşı bir dava açarak 1 adet senet için olan kısmını lehimize çevirmeyi başardık. O dönemde senetler için ödenen faiz oranı yüzde 20 iken şimdi faiz oranı yüzde 10 larda bulunuyor. Yani o dönem ödediğimiz faiz oranı fazlaydı ve ben bunu sonradan fark ettim. Bu konu hakkında bir dava açarak fazladan ödenen faiz geri alınır mı? Ödemeyi yaptığımız tarihten itibaren 1 senelik süre dolmadı. Konu biraz karışık olduğu için internette çok bilgiye rastlayamadım, bundan ötürü de sizlerden yardım bekliyorum.

Cevap;

     Zamanında faiz oranına itiraz etmemenizden ötürü parayı geri alma şansınız zor gibi görünüyor. Tabi, siz parayı öderken ne şekilde ödediniz bu da önemli bir husus. Hakkınızda çıkan icra takibi sırasında ödeme yaptıysanız 1 yıl süre geçmeden önce parayı geri alma şansınız bulunuyor. Bu tür durumlarda faizi geri almak çok zordur fakat bazı istisnaları da bulunabilmektedir. Konu hakkında tecrübeli bir kişinin yardımına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum, bundan dolayı benzer davalara bakmış bir icra avukatı ile görüşerek konuyu açıklığa kavuşturabilirsiniz.

ankara-icra-avukatı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.