Soru;

Merhaba, arkadaşım bir firmadan ürün satın aldı, aldığı ürünlerin karşılığında senet imzaladı. Bende senet kefilliği yaptım ve arkadaşımın 7 aydır senedini ödemediğini öğrendim. Bunun üzerine ürünü satan firma bana ulaşıp gerekli senetlerini ödenmesini istedi, aksi takdirde beni dava edeceğini bildirdi. Ben de arkadaşımı firma sahibinin yanına götürdüm ve konuştuk, firma sahibi ürünü geri getirirseniz herhangi bir sorun olmayacağını belirtti. Eğer arkadaşım ürünü teslim etmezse ve borcunu ödemezse senet kefili olarak bu borç benden tahsil edilebilir mi? Ya da bu durumdan kurtulma gibi bir şansım var mı?

Cevap;

     Bildiğim kadarı ile senette kefillik olmuyor, keşideci türünde bir sorumluluk oluyor, kefillik bile bu durumun üzerinizden kalkması için iki tarafın anlaşarak sizi kefillikten çıkarması ile olur ki senetler iptal olmadıkça da bu mümkün olmayacaktır. Ayrıca zaten alacaklı kişi önce ilk senet sahibi ile görüşür, ona ulaşamaz ya da anlaşamazsa size gelir, firma sahibinin ilk size gelmesi de çok tuhaf geldi. Kefillikten kurtulmanın tek yolu borçların tamamen silinmesidir. Siz yine de haciz ve borç ile uğraşmamak için icra avukatları ile görüşerek konuyu daha ayrıntılı araştırın.

Senet-Kefilliği

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.