Soru;

Abim bir nişanlılık dönemi yaşadı, bir yıl nişandan sonra anlaşamadılar ve ayrıldılar. Sonra abimin eski nişanlısı avukat olarak tanıttığı bir zat ile gelerek eşyalarını istediler, kendilerine ait olan ufak eşyaları aldılar, taşınamayacak büyük eşyalar için de, kısa süre içinde kargo ile bize gönderin yoksa sizi dava ederiz dediler. Ben de kendilerinde altınların olduğunu bildiğim için siz de altınların gönderin ben de sizin malzemelerinizi göndereyim dedim. Sonra beni tekrar tehdit ettiler ve size dava açarız dediler. Böyle bir hakları var mı? Bizdeki eşyaları geri alma hakları olmasına rağmen kendilerindeki eşyaları vermeyebilirler mi? Evime zorla girdikleri için kendilerine tazminat davası açabilir miyim? Avukat sahteyse yaptırımı nedir?

Cevap;

     Bence onlar size gözdağı vererek eşyaların hepsini geri almak istemişler. Nişanlılık iki kişinin birbirine evlilik söz vermesidir, nişanlılık bozulduğu andan itibaren verilen hediyelerin hepsi geri istenebilir. Avukat muhtemelen sahtedir, gerçek avukat kuralları bildiği için bu şekilde evinize gelmez. Gerekli mercilere başvurarak dava edebilirsiniz. Ayrıca sizi mağdur ettikleri için de tazminat davası açma hakkınız var. Altınların gerçek tutarını kanıtlarsanız onları da geri alabileceğinizi düşünüyorum. Siz bir boşanma avukatı yardımı ile konunun üstüne gidin ve hakkınızı sonuna kadar arayın.

boşanma-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.