Soru;

Merhaba, 8 aylık bir evliliğim vardı ve ben 6 aylık hamileyim. Eşim çok fazla içki içiyor, sigara içiyor ve bu yüzden de sürekli kavga ediyoruz. İçki içtikten sonra da ağza alınmayacak laflar söylüyor ve ben de bu durumdan rahatsız olduğum için boşanma davası açtım. Davamız halen sürüyor, çocuğumun doğumu boşanma istediğim evimin eşinde gerçekleşti, bu durumun davada olumsuz bir etkisi olur mu? Çocuğumun velayeti diyelim bana verildi, dava çok uzun sürerse ve çocuğum 4-5 yaşına geldiğinde, dava karara bağlanırken karar değiştirilebilir mi?

Cevap;

     Çocuğun yaşı çok fazla olmadığından dolayı, çocuğunuzun velayeti yüksek ihtimal size verilir. İlerleyen zamanlarda da size verilir çünkü 4-5 yaş da çok küçük bir yaş, yani çocuk anne şefkatine ve bakımına muhtaç durumdadır. Tabi, sizin karakteriniz de burada büyük pay sahibi olacak, çocuğun ahlakını bozacak davranışlar ve şiddet içerisinde bulunursanız çocuk ne kadar küçük de olsa velayeti sizden alınır. Çocuğunuzun nerede doğduğunun bir önemi yok, neticede belli bir yaşa kadar annenin bakımına ihtiyaç duymaktadır, o konuda pek bir endişeniz olmasın. Siz içinizin rahat etmesi açısından uzman bir avukat görüşüne de başvurabilirsiniz.

çocuğumun-velayeti

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.