Soru;

Merhaba, uzun yıllardır internet üzerinde iş yapıyorum ve 10 yıldır ilk defa çok tuhaf bir olay ile karşılaştım. Uzun süredir web sitesi tasarımı ile uğraşıyorum, aslında iyi bir şirkette çalışıyorum fakat boş zamanlarımda da kendi çapımda şirketlere web siteleri tasarımı yapıyorum. Bir şirkete web sitesi tasarladım, her şey bitti, site yayımlandı fakat siteyi yaptığım kişi parayı ödemedi. Ben de sitenin bütün aktifliğini kapattım ve ulaşımını engelledim, şirket parayı ödemediği gibi bir de ben siteyi kapattığım için beni dava edeceğini söylüyor. Bu durumda nasıl bir hukuki yol izlemek gerekiyor?

Cevap;

     Evet, sorununuz gerçekten çok ilginç, konuyu nereye çekerseniz oraya gider, çeşitli fikirler ve yalan beyanlar ortaya atılabilir. Siz site yaptığınız kişiden parayı almadığınızı kanıtlamalısınız, ayrıca o siteyi kendilerine yaptığınıza ya da devrettiğinize dair bir sözleşme yaptınız mı bu çok önemlidir. Siz siteyi eskisi gibi erişme açın, böylece onlar da davadan vazgeçecektir, bu süreçten sonra da siz kendilerine parayı ödemedikleri yönünde dava açınız. Son zamanlarda bilişim hukuku çok gelişti, bu yüzden iyi bir bilişim avukatı ile davayı kazanıp güzel bir tazminat alma imkânınız da bulunabilir.

şirket-paramı-ödemedi-ne-yapmalıyım

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.