Soru;

Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşım eşinde ayrılmayı düşünüyor, 5 yaşında da bir çocukları var. Bildiğim kadarı ile çocuğun yaşı nedeni ile velayet anneye verilecek. Mahkeme velayeti anneye verdikten sonra eğer annesi tekrar başka biri evlenirse velayet hakkını kaybeder mi? Bildiğim kadar ile aralarında bir anlaşma yapmışlar, evlenirse çocuğun velayetini kaybedecekmiş, böyle bir anlaşma yapılması hukuka göre uygun mudur? Yapıldıysa bu anlaşma nasıl bozulabilir? Kararın değiştirilmesi için ne yapmak gerekir?

Cevap;

    Tarafların aralarında anlaşması hakimi bağlamayabilir, çocuğun velayetinin kime verileceği aile arasındaki ilişkiler ve kişilerin sorunları da göz önüne alarak belirlenebilir. Eğer çocuk anneye verildiyse ve anne tekrar evlenmek üzereyse hakim geniş takdir yetkisini kullanarak, çocuğun geleceğini de göz önünde bulundurarak bir karara varabilir. Kişiler arasında anlaşma yapılmış olmasını hakim kendi değerlendirmeye alır, bu yapacağı değerlendirme ile eşlerin anlaşmasını kıyaslar ve hangisi çocuğun menfaatine ise o yönde karar vermek isteyecektir. Bu konuları boşanma avukatlarına danışmanız faydalı olacaktır, onlar neticede bu tür davalara baktıkları için nasıl kararlar çıkabileceği konusunda fikir sahibi olurlar.

velayet-boşanma-avukatı

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.