Soru;

Eşimle yaklaşık 3 yıl önce boşanmıştık, oğlumuz küçük olduğu için annesinde kalmasına karar vermiştik. Zaten annesinin maaşı benim maaşımdan iyi, bundan dolayı da nafaka talep edememişti. Aradan bir süre geçti  ve eşim yeniden evlenmiş, öğrendiğime göre evlendiği kişi çalışmıyormuş ve o kişiden de bir çocuğu daha olmuş. Benim anladığım, yeni eşi çalışmadığı için evin ihtiyaçlarını karşılayamıyorlar ve bunca zaman aradan sonra benden nafaka talep ediyor. Böyle bir hakkı var mıdır? Ekonomik gücü benden fazla olan bir kişinin benden nafaka istemesi yasalara göre uygun mudur? Asgari ücret ile çalışıyorum, nafaka ödemem gerekirse ne kadar miktar ödemem gerekiyor?

Cevap;

     Geçmiş olsun, eşiniz sizden kendi adına nafaka talep edemez neticede sizden iyi durumda. Ancak iştirak nafakası başka bir durum, çocuğun masraflarından hem anne hem de baba ortak şekilde sorumludur. Eşinizin sizden talep ettiği kendi bakımı için değil, çocuğunuzun bakımı içindir. Ne kadar nafaka ödemeniz gerektiğini pek kestiremiyorum ama sizi zorlayacak bir miktarda olmayacağını düşünüyorum. Siz, iştirak nafakası konularından anlayan bir avukat ile konuşursanız bence işinizi bir nebze de olsun rahatlatabilirsiniz.

iştirak-nafakası

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.