Soru;

Eşim ile 7 senelik bir evliliğimiz var, 4 yaşında da bir oğlumuz var. İkimiz de boşanma konusunda aynı fikre sahibiz, bütün her şey de anlaştık ama eşim bana oğlumuzu sana bir daha göstermeyeceğim diyerek beni tehdit ediyor. Bildiğim kadarı ile mahkemeler boşanmalarda, çocuğun yaşı küçük olduğundan annesine vermeyi tercih ediyor. Eşimin çocuğumuzu göstermemesi mümkün mü? Benim bu durumda ne gibi adımlar atmam gereklidir? Nafaka ödemem gerekecek mi ve ne kadar nafaka tutarı belirleyebilirler?

Cevap;

     Evet, oğlunuzun yaşı küçük olduğundan dolayı dediğiniz gibi velayeti anneye verilecektir, tabi annenin herhangi bir kötü sağlık sorunları, ahlaksızlık gibi durumları varsa işin boyutu değişebilir. Eşinizin size çocuğu göstermemek gibi bir hakkı bulunmamaktadır, mahkeme haftanın belirli günleri ve belirli saatleri içerisinde size bir hak verirler, siz de o süre zarflarını ihmal etmemek şartı ile çocuğunuzu görebilirsiniz. Nafaka duruma göre değişir, eşiniz çalışmıyorsa ve oğlunuzun ve kendisinin ihtiyacı kadar nafaka belirlenir, tabi sizin de kazandığınız para miktarına göre nafaka tutarları değişiklik gösterebilmektedir. Siz yaşadığınız bölgede bulunan bu davalara bakmış bir boşanma avukatı ile görüşürseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Parents with Daughter

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.