Soru;

Ben yaklaşık 8 yıldır evliyim ve 6 yaşında da bir oğlumuz var. Son bir yıldır eşimle hiçbir konuda anlaşamaz olduk, ne söylesek birbirimizi kırar hale geldik. Yani aramızda şiddetli bir geçimsizlik söz konusu diyebiliriz. Durumlar müsait olmadığından dolayı da anlaşamamamıza rağmen hala aynı evde yaşamak zorunda kalıyoruz. Eşimin bana boşanma davası açtığına dair de elime mahkeme celbi ulaşmış durumda. İkimiz de birbirimizden nafaka talep etmeyeceğiz, ekonomik durumlarımız fena değil fakat eşim oğlumuzun velayetinin kendisinde olmasını istiyor. Bizim halen aynı evde yaşamamız tek celsede boşanma ihtimalini azaltabilir mi? Azaltıyorsa ne yapmamız gerekiyor?

Cevap;

     Öncelikle dava için gereken bütün evrakları eksiksiz tamamlamış olmanız gerekiyor, örneğin, ikametiniz yoksa dava ileri bir tarihe erteleme kararını verebilir. Siz her konuda mutabakata vardıysanız, yani nafaka istemiyorsunuz, oğlunuzun velayetinin de eşinizde olmasında sakınca görmüyorsunuz, şiddetli geçimsizliğinizi de kesin olarak göz önünde ise tek celsede boşanma ihtimali çok yüksektir. Tabi bu gibi durumları iyi bir boşanma avukatı ile görüşmek tek celsede boşanma ihtimalinin daha kolay olmasını sağlayacaktır.

tek-celsede-boşanmak

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.