Soru;

Merhaba, ben 27 yaşındayım ve ailem ile beraber yaşamaktayım. Babam kredi kartlarını düzensiz kullandı ve bir süre sonra ödeyemez duruma geldi, bu borçlar giderek arttı ve bankaların belirlediği tarih de geçtiği için eve tebligat geldi. Çok yakında da borç ödenmediği için haciz gelecek, ben bu haciz gelmeden önce taşınmaya karar vermiştim, başka bir eve çıkacağım, bu durumda benim taşınma esnasında yanımda götüreceğim eşyalara da babamın borçları nedeni ile haciz gelme durumu nedir?

Cevap;

     Haciz işlemlerinde sadece borcu olan kişinin üzerine olan eşyalar haczedilebilir, eğer evinizdeki koltukların, televizyonların ya da diğer eşyaların annenizin ya da sizin üzerinize olması durumunda haciz edilemezler. Fakat sizin götürdüğünüz eşyalar babanızın üzerine faturalı ise ve bu yetkililer tarafından fark edilirse taşıdığınız eşyalara haciz gelme ihtimali bulunmaktadır. Taşıma sırasında götürdüğünüz eşyalar size ya da annenize aitse yani borcu olmayan kişilere aitse bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Fakat bu durumlarda işin ehli bir avukat ile görüşmenizi tavsiye ediyorum, en kısa süre sorunlarınızı çözersiniz umarım.

icra-avukatı-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.