Soru;

Merhaba, boşanma davalarında herhangi bir avukata vekâlet vererek işlem yapmak zorunlu mudur? Yani ekonomik durumu iyi olmayan biri bu durumu tek başına bu davadan olumlu sonuç alabilir mi? Boşanma, anlaşmalı bir boşanma davası ise eşler arasında yapılacak olan prosedürlerin hepsi noter onaylı bir şekilde yapılmak zorunda mıdır? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Cevap;

     Boşanma davalarında herhangi bir avukat tutup vekâlet verme gibi zorunluluğununuz bulunamamaktadır. Fakat bu durumda, davanın bütün seyrini kendiniz takip etmeniz gerekiyor, avukat ünvanı olmayan bir kişi de sizin adınıza hiçbir işlem yapamayacaktır. Anlaşmalı boşanmalarda, noter onaylı belgelere gerek duyulmaktadır, hâkim karşısına çıktığınızda, anlaştığınız hususları, imzaları mahkemede de dile getirdiğiniz takdirde bu yeterli olacaktır. Burada önemli olan nokta, eşiniz ile anlaştığınız hususları dikkatli bir şekilde incelemelisiniz ve bütün konuları açık şekilde dile getirip ortak kararlarınızı sunmalısınız. Hâkim karşısında bu durumlardan bahsederken bir çelişki yaşamamanız gerekmektedir. İmkânlarınız dâhilinde boşanma davalarına bakan bir avukat ile anlaşmanız işlerinizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır.

bosanma-avukati-ankara

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="DESC"]

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım? Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.
[display-posts posts_per_page="20" display-posts order="ASC"]

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.