“Fiilsiz Suç Olmaz” ilkesi modern ceza hukukunun vazgeçmeyeceği ve temelini oluşturan bir ilkedir. Bir şeyin suç sayılabilmesi için mutlaka bir fiilin olması gerekir.

Örneğin, eline silah alan bir öğrenci öğretmeninin öldüreceğini heryerde söylese de bu amaçla silah alsa ve hatta öğretmeninin kapısına kadar gitse bu hala suç teşkil etmez. Çünkü geri dönme şansı vardır. Eğer odaya girer, öğretmenini yaralar veya öldürürse işte o zaman ortada bir fiil olduğu için suç işlemiş olur. Fakat kapıdan dönerse fiil olmadığı için ortada bir suçta yoktur.

Bu ilke olmasaydı ceza hukuku terörcü ve baskıcı bir hale gelirdi.Suç,fiil olmadan devreye girmez.Bir kişinin yaşam biçiminden, oluş biçiminden vs. suç çıkmaz.Fiil gereklidir.

Ceza avukatları da öncelikle suç fiilini tespit ederler.Fiilsiz suç olmaz ilkesi ceza avukatları için önemlidir.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.