Suçlu hangi psikolojik koşullarda suç işledi? Suçlu nasıl biridir? Kimdir? Ceza hukukunun bu unsuru ceza hukukunun hümanist boyutunu ortaya koyar. Failin kişiliği işlenen suçun,fillin kaynağını,oluşumunu,amacını vb. ortaya koyar. Suç ve suçlu birbirinden ayrılmaz bir bütündür.

“Fiil,failin kişiliğinin bir yansımasıdır ve failde fiilde yaşamaktadır.”
Bu ilke bireyselleşmiş insan davranışını arar.
“Suçluyu kazıyınız altından insan çıkar.”
Ceza hukuk ancak bu şekilde uygulanırsa ödetici,önleyici ve ıslah edici olur.

Akıl sağlığı yerinde olmayanlar hariç, kişilerin hapse gönderilerek ıslah edilebileceğini sanmıyorum. Çünkü genel olarak, suçların altında çevre faktörü,yetişme faktörü ve diğer psikolojik etmenler yatar.

Ankara,istanbul ve izmir gibi büyük şehirlerde suç oranlarının daha fazla olması da bence büyük şehirlerde daha stresli bir yaşamın olmasından kaynaklanıyor.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.