Suç teşkil eden fiile özelliğini veren ve onu diğer hukuka aykırı fiillerden ayırt eden bir markadır.
Cezai müeyyideler caydırma ve ıslah etme araçlarıdır.
“Ceza demokrasinin kılıcına benzer!”

Toplumdaki genel beklenti cezalar ne kadar ağırlaşırsa suç oranı da o kadar düşer. Ceza devlet bakımından ciddi yükümlülükler getirir. Bu da iş ve uluslararası hukukta sorunlar çıkarabilir. Mesela 1960 yılında Türk Ceza Kanununa kan güdülme saiki ile adam öldürmenin cezasının idam olduğu eklendi. Bununla töre cinayetleri önlenmeye çalışıldı. Ancak bu sosyolojik gerçekliğe aykırıdır.

Siz sosyoekonomik yapıyı değiştirmezseniz cezalar ne kadar ağır olursa olsun o suçun işlenmesine devam edilir. Ne yazık ki hala töre cinayetleri sonucu Ankara gibi büyük şehirlerde bile cinayetler işlenmektedir.

Ceza hukukundaki yaptırımlar devletteki en ağır yaptırımlardır. Tutuklama bir koruma tedbiridir yaptırım değildir. Ceza avukatları mümkün olduğu kadar failin en az suç alması için çalışır. Ancak Ankarada Ceza Avukatı olarak kendini kanıtlamış az sayıda avukat vardr.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.