Failin kişiliğine göre değişebilen,cezai müeyyidelerle yasaklanan,hukuka aykırı fiilleri öngören hukuk normlarının bütünüdür. Doğrudan belirli fiilleri yasaklamayan, ya da suç ihdas etmeyen ve ancak cezai müeyyidilerin uygulanma koşullarını belirten normlar ile bu sonuçların türünü ve biçiminirten normlarda buna dahildir.

Ceza hukukuna ait bir normun hangi kanunda yer aldığının bir önemi yoktur.Mutlaka ceza kanununda yer alacak diye bir şey yoktur. Ayrıca ceza kanununda yer alan herşeyde ceza hukukuna ilişkin olmak zorunda değildir.
Bir normun ceza hukukuna ait olması için bir kural yoktur. Ama genelde bir ceza hukuku kuralı ceza kanununda yer alır. Ayrıca ceza kanununda yer alan kuralların ceza hukukuna ait olduğu bir karine olarak kabul edilmiştir.

Ceza Hukuku üç ana bölümden oluşur:
1) Suç Fiili (Hukuka Aykırı Fiil)
2) Failin Kişiliği
3)Cezai Müeyyideler

Ceza avukatı olmak ya da ceza hukuku konusunda uzmanlaşmak, her hukuk fakültesi öğrencisinin hayalidir. Her ne kadar Türkiyede, Amerikadaki gibi avukatlar aktif olamasa da, gene de iyi bir ceza avukatı olmak her hukuk fakültesi öğrencisinin hayalini süsler.

Ankara Avukatları

Çekişmeli boşanma davası içinde anlaşmalı boşanma davası içinde, ya da bilişim suçları ile ilgili bir davada avukat tutmak sizin lehinize olacaktır. Özellikle çekişmeli boşanma davaları çok yıpratıcı olabilir. Ve bu süreçte hukuki işlemleri bir avukatın yürütmesi sizin için oldukça olumlu olacaktır. Ankarada işinde çok iyi,uzman bir sürü boşanma,ceza,icra,bilişim,anlaşmalı boşanma veya tanıma tenfiz avukatı bulabilirsiniz.

Ankarada İyi Boşanma Avukatı Arıyorum

, Bulduğum Avukatın İyi Olduğunu Nasıl Anlarım?Boşanma davaları ve özellikle çekişmeli boşanma davaları kesinlike tecrübe ve deneyim gerektirir. Deneyimli bir avukat, boşanma davasında karşı tarafın ne tür argümanlarla karşınıza çıkacağını bilir ve bu yüzden de hazırlıklıdır. Ayrıca iyi bir boşanma avukatı, davanız boyunca psikolojik olarak da yanınızda olacaktır. Boşanma davaları,nafaka,velayet,çocukların durumu gibi durumlar içerebildiği için çoğunlukla yıpratıcı olabilmektedir.

Ankarada En İyi Avukatı Bulmak

Boşanma,anlaşmalı boşanma,ceza,bilişim ve icra avukatlığı uzmanlık isteyen avukatlık dallarıdır. Eğer Ankarada boşanma,bilişim ya da anlaşmalı boşanma avukatı gibi bir avukata ihtiyacınız varsa en iyi avukatı bulmanız sizin yararınıza olacaktır. Deneyimli ve işinde iyi bir avukat Ankaradaki davanızda size zaman kazandırmakla kalmayacak aynı zamanda davanız sürecinde psikolojik olarak da yanınızda olacaktır.